Počátky LSA International byly položeny v bouřlivých šedesátých letech v Londýně, když se Janusz Lubkowski a jeho manželka Ewa uspěšně pokusili prosadit v novém obchodě Habitat Terence Conrana  s tradičním pestrobarevným smaltovaným nádobím  z rodného Polska.

Po založení společnosti s Tonym Saundersem se snažili využít úspěchu těchto smaltovaných produktů a Janusz prozkoumával další možnosti obchodu s výrobky z polské produkce. Porcelán zpracovávaný do obyčejného bílého nebo vzorovaného nádobí byl populární mezi zákazníky, kteří hledali praktický a moderní design. Kožené tašky, aktovky a brašny vyrobené z vyčiněné hovězí kůže z malých výrobních dílen nebo dřevěné doplňky z polských družstev zabývajících se lidovými tradicemi doplňovali první kolekce značky. Bylo to ale foukané sklo, které nabízelo největší potenciál pro změnu. Zatímco typický pohárek nebo džbán odrážel Januszův blízký vztah k praktickému, všestrannost materiálu pobídla experimentování s tvarem, barvou a dekorem, které rozšiřuje nabídku pro spotřebitele hledající inovativní produkty  . 

V roce 1985 vstoupila do společnosti Monika Lubkowska-Jonas a při spolupráci se svým otcem získává hluboké znalosti řemeslné výroby. Tyto znalosti podnítili u Moniky kreativitu a vedli jí k experimentování s různými technikami ve snaze posunout hranice ruční výroby - zejména u ručně foukaného skla, které se rychle stalo jejím hlavním zaměřením. Začala navrhovat jedinečné kolekce, které potvrdily komplexní možnosti sklářství, foukáním rafinovaných nebo složitých tvarů, použitím lesklých barev nebo barveného skla, stejně tak jako jednoduchých, ale funkčních kusů, které odrážejí její lásku k zábavným produktům a zároveň prokazují hluboké porozumění toho, jak lidé žijí. Její design dnes kultivuje identitu LSA International , dál rozvíjí vášeň jejího otce pro moderní design a tradiční řemeslo. Vedena kreativitou a inovativností na kterých byla společnost o začátku postavena a stále inspirována 5 původními materiály - sklem, porcelánem, kůží, dřevem a smaltovanou ocelí.


MONIKA LUBKOWSKA-Jonas

Designer & kreativní ředitel

S vytříbeným a intuitivním smyslem pro design je Monika Lubkowska-Jonas, dcera pana Janusze Lubkowského, jednoho ze spoluzakladatelů LSA International, naším kreativním ředitelem pro více než 20 let.

Její bezbřehá kreativita daleko přesahuje navržení 250 nových výrobků ročně, našeho dárkového balení nebo celého vzhledu LSA International. Její cit pro jednoduchost v designu i prezentaci je výrazně posílen vrozenou schopností vtisknout výrobkům styl a unikátní smysl pro proporci a originalitu.

Díky tomu, že Monika je jediným a výhradním designérem společnosti, má naše kolekce soudržnost a uklidňující kontinuitu, která pomáhá uchovávat její charakteristické rysy. Klidná elegance se záblesky vtipu, jedinečně kreativní použití barev a textur, originální a praktický design a trvalý pocit hodnoty.